Fizioterapija
Delo fizioterapevta v domu je specifično in se razlikuje od narave dela v zdravstvenih ustanovah. Starostnika, ki pride v dom, obravnavamo celostno – tako na telesnem, socialnem in psihičnem področju. Fizioterapevtka poleg področja fizioterapije spremlja področji gerontologije in psihiatrije. Naloga fizioterapije je vzpostavljanje, vzdrževanje in izboljšanje psihofizičnega stanja, s poudarkom na rehabilitaciji po boleznih in poškodbah.
Pri vsaki odločitvi o izbrani fizioterapevtski obravnavi sodelujemo timsko: fizioterapevt, domski zdravnik in specialist fiziater.
Aktivnosti potekajo v prostorih za fizioterapijo in na oddelkih. V prostorih fizioterapije nudimo uporabnikom sodobne pripomočke za vadbo in izboljšanje psihofizičnega stanja.
Delo poteka individualno ali v skupinah in vključuje naslednje fizioterapevtske programe, glede na potrebe stanovalca:
Kinezioterapija:
Individualna obravnava : (pasivne tehnike, aktivno asistirane tehnike, aktivne tehnike, učenje vaj za koordinacijo in ravnotežje, tehnike za facilitacijo nevromuskularnega sistema, učenje hoje s pripomočki, … Skupinske vadbe : glede na patologijo (poškodbe, bolezni, psihofizične sposobnosti), vadba na zunanjih fitnes napravah, organizirani pohodi izven Doma,
Elektroterapija – protibolečinska
Interferenčna terapija, DD, TENS, mišična stimulacija
Laserska terapija:
Terapija pri poškodbah mišic, ligamentov, revmatoloških obolenjih, boleznih kože
Ultrazvočna terapija:
Indikacije za terapijo z UZ so: artroze, artritisi, revmatoidni artritis
Respiratorna fizioterapija:
aplikacija zdravilnih aerosolov s pomočjo inhalacij, dihalne tehnike, vibracijska masaža, položajna drenaža
Magnetoterapija
Termoterapija in krioterapija
Manualna terapija:
Sklepna mobilizacija, masažne tehnike, limfna drenaža
Zdravstvena vzgoja
uporabnikov, zdravstveno negovalnega kadra in svojcev.
Obravnava naših stanovalcev je timska, s sprotno komunikacijo poskrbimo za celostno obravnavano naših uporabnikov s strani vseh strokovnih zdravstvenih delavcev.
Za doseganje boljših rezultatov si znotraj tima medsebojno izmenjujemo ideje, izkušnje in znanja.
Nepogrešljiv član tima pa je uporabnik sam. Vsakemu uporabniku damo možnost, da kot enakopraven član rehabilitacijskega tima kar največ prispeva k učinkovitosti svoje rehabilitacije.